kapat× Destek
Değerli Nilüfer Bahçesi site sakinlerimiz Havuz kullanım kuralları aşağıdaki yazılan maddeler ile belirlenmiştir.
NET YAPI NİLÜFER BAHÇESİ SİTESİ HAVUZ KULLANMA TALİMATI

Değerli Nilüfer Bahçesi site sakinlerimiz Havuz kullanım kuralları aşağıdaki yazılan maddeler ile belirlenmiştir.

Havuzu kullanacak site sakinlerinin önemle okuması rica olunur

Bu kuralların amacı, sağlığımızı, güvenliğinizi ve site huzurunu korumaktır. Kurallara uyulması, çocuklarımızın ve diğer aile bireylerinin de uymalarının sağlanması, sitemizde güvenli, huzur ve mutluluk içinde yaşamanızı sağlayacaktır.

Havuz, hem sportif hem de kültürel bir tesistir. Kapalı yüzme havuzu boyut olarak hem ufak çapta olup, hem de pandemi riski olduğu Özenli kullanılmadığı takdirde havuz yolu ile cilt, göz ve kulak hastalıkları ile enfeksiyon hastalıkları ve düşme/kaymadan dolayı yaralanma olayları ile karşılaşmak olasıdır.

Havuz kuralları bu gerekçelerle konulmuştur.

1-Kapalı yüzme havuzumuz Cumartesi ve Pazar günü faaliyete girecek olup  havuz 12.00 ile 18.00 saatleri arasında yüzmeye açıktır.

Yapılacak plan ve programa göre daire sakinlerinin isteği ve talebleri doğrultusunda Havuz yüzme günleri planı ayrıca yapılacaktır

2-Yüzme bilmeyenlerin havuza girmeleri yasaktır. Havuz, Pazartesi günleri gerekli bakım/temizliğin (ters filtrasyon/ şoklama) yapılabilmesi için kullanıma kapalı olacaktır.Salı günü görevli izinli olduğu için kullanıma kapalıdır

3- Hijyen kurallarına tam olarak uymanın, havuzdan faydalanma esas olduğu ve havuza girenleri bulaşıcı hastalıklardan koruduğu göz önüne alınarak,, suyun temiz kalması açısından, havuza girmeden önce mutlaka duş alacaklardır.

4- Bulaşıcı mantar vb. hastalıkların diğer sakinlerimize bulaşmasını önlemek için havuz giriş - çıkışlarında yer alan dezenfektanlı suya ayaklar sokularak geçiş sağlanmalıdır.

5-Havuz bölgesi temiz tutulacak olup, çöpler yerlere atılmayacak, bunlar için havuz bölgesine konmuş çöp kovaları kullanılacaktır.
6-Emniyet açısından 12 yaşından küçük çocukların tek başlarına havuza girmeleri yasaktır.
7-Mayo, kapalı mayo (Haşema) ve şort dışında hiçbir giysi ile havuza girilemez.
8–12 yaşından küçük çocuklar anne-babalarının nezaretinde havuzdan  can simidi ,can yeleği ve benzeri havuz gereçlerinden faydalanabilir.
9- 6 yaşından küçük çocuklar havuza girmeleri yasaktır. Site yönetimi belirlenen yaş grubunun altında olup havuza site yönetiminin bilgisi dışında giren çocuklar ile ilgili hiçbir sorumluluk taşımamaktadır.
10- Havuzda top oynanmaz, havuz bölgesinde koşmak, gürültü yapmak, başkalarını rahatsız edecek davranışlar sergilemek yasaktır.
11-Havuzdan faydalanan daire sitesi sakinleri yanlarında misafir olarak getirdikleri her kişi için yönetime bilgi vermek zorundadır. Bilgi vermeyenin sorumluluğunu yönetim taşımayacaktır
12-Havuz ve çevresine evcil hayvan sokulması kesinlikle yasaktır.
13-Havuzumuzun derinliği 1.49 cm olup büyükler için göğüs hizasına gelmektedir. Çocuklar için muhakkak can simidi  ve kolluk takmak sureti ile önlemi alınması gerekir.
14- Dökülen saçlar havuz filtrelerini tıkayacağından, Havuzda bone kullanılması mecburidir. Vücudun herhangi bir yerinde açık yara, deri enfeksiyonu ve kesikler varsa havuza girilmemelidir
15- Havuzda görevli personelin ikazlarına ve ikaz panosundaki kurallara mutlaka uyulmalıdır. WC & DUŞ temiz tutulmalıdır. Terlikler havuza sokulamaz, terlik ve plaj ayakkabıları havuza girmeden önce havuz kenarına bırakılmalıdır.Çocukların havuza girmeden önce mutlaka tuvalete girmeleri sağlanacaktır, çocuk bezi ile havuza girilmeyecektir.

16-Sosyal mesafenin korunması gerekmektedir, fazla kalabalık olmaması için tedbir alınacaktır. Havuz kenarı, basamaklar ve korkuluklar ile ortak kullanılan soyunma odaları ve buralardaki eşya dolapları, yıkanma ve dinlenme alanları, musluk, duş ekipmanları, sandalyeler, duş düğmeleri, kapı kolları gibi temas riskinin olduğu yüzeyler hastalığın bulaşması açısından risk taşımaktadır.

Bu alanlar sıklıkla temizlenecektir. Sık kullanılan yüzeylere dokunulduğunda yüze, göze, ağız ve buruna dokunmaktan kaçınmak ve elleri su ve sabunla yıkamak ya da el antiseptiği kullanmak gerekir.

17-Kişiler sosyal mesafeye (en az 1,5 metre) uymaları konusunda uyarılmalıdır.  Deniz gözlüğü, bone palet gibi malzemeler paylaşılmamalıdır.

18-Kapalı yüzme havuzumuz , yalnızca site sakinleri kullanımı içindir. Bu nedenle havuza misafir davet edilmemesi önemle rica olunur.

19- Havuz bölgesi dışında (bahçede, blok içlerinde, koridorlarda ve asansörlerde) mayo, şort vb. giysilerle yarı çıplak dolaşılmamasına özellikle dikkat edilmelidir.

20- Bu kurallara uymayan daire sakinleri ve misafirleri vukuu bulacak olaylardan dolayı yönetim kurulu sorumlu değildir.

 Havuza giren site sakinlerinin can güvenliğinden site yönetimi veya görevli personel sorumlu değildir. BU HAVUZDA CANKURTARAN HİZMETİ YOKTUR. Havuzu kullanan site sakinleri ve beraberindekiler kendi can ve mal emniyetlerinden sorumlu oldukları kabul ederler

Havuzu kullanmaktan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk kullananlara ve ailelerine aittir

21- Havuz ve tesisleri kullanan site sakinleri, yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılacaktır.

NOT-Kapalı yüzme havuzu ısıtma cihazları, duşların ısıtma suyu, havuz suyu,havuz temizleme kimyasalları, havuz bakımı ve diğer giderler için  tahmini 8.000 ile 10.000 tl civarında bir havuz masrafı olacaktır. Sitede oturan Her daire başına ortalama 200 tl. düşmektedir.

Havuz kullanıldığı takdirde 200 tl. ek Masraf aylık aidatlara eklenecek olup, havuzun Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında kullanılması düşünülmektedir

Sağlık ve huzur dolu günler diliyoruz

NET YAPI NİLÜFER BAHÇESİ SİTE YÖNETİMİ

 

 

kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.